ZUCCHETTI

www.zucchettikos.it

Zucchettiho úspěšný příběh nejprve začal v malé slévárně ve Valduggii (v provincii Vercelli), kterou v roce 1929 zřídil Alfredo Zucchetti.
Skupina Kos, vedená Elenou a Carlem, s bratranci Marcem a Paolo Zucchettim, se skládá ze 4 továren a logistického centra o celkové rozloze 72 000 metrů čtverečních,
které zaměstnává 400 lidí a každý rok vyrábí 2 miliony výrobků.

Základní hodnoty Zucchetti byly vždy inovace, design a kvalita: základní kameny, které vedly firmu po celou dobu její historie.
Po rané fázi výroby průmyslových armatur a armatur byla továrna v roce 1950 přeměněna na výrobu chromovaných sanitárních kohoutků.
Počátkem padesátých let přinesla firma Alfreda syna Maria, osvíceného podnikatele, který vedl společnost již téměř padesát let.

Mario řídil společnost směrem k technologickému a komerčnímu rozvoji a významnému rozvoji výroby:
dokončil velké nové sídlo v Gozzanu (v provincii Novara), které vybavil vyspělými výrobními zařízeními,
vystavoval značku na veletrhu v Miláně a poté, Jeden po druhém na všech nejvýznamnějších mezinárodních veletrzích otevřel Mario také první exportní kancelář
Zucchetti, která dobyl mezinárodní trhy zapojené do poválečné rekonstrukce.

První významné zahraniční zakázky přišly v roce 1958: Kanada a Austrálie se pro firmu staly důležitými novými trhy.
V roce 1970 byla založena druhá společnost skupiny Zucchetti Mario S.p.A., specializující se na kování za tepla z mosazi a jiných kovových slitin.
Zatímco Omez S.p.A. věnovaný lití plastů, byl založen v roce 1983.

Po mimořádných výsledcích dosažených na italském a evropském trhu se společnost Zucchetti silně zaměřila na internacionalizaci a v roce 2004 otevřela pobočku v Polsku,
která rozvíjí trhy východní Evropy; v roce 2005 byla v Číně otevřena další dceřiná společnost s cílem navázat na asijských trzích přítomnost.
V roce 2010 byla otevřena další ve Spojených státech, což je významný milník pro růst a vznik značky na velmi důležitém trhu pro společnost, která potvrdila,
že toto povolání pro internacionalizaci vždy patřilo italskému designu.

Zpět
Společnost Genova Bohemia